27. KANSAINVÄLINEN PIRKKA-TURNAUS

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

JUNIOREIDEN KANSAINVÄLINEN PIRKKA-TURNAUS 4.-5.5.2013
Hervannan Vapaa-aikakeskus, Lindforsinkatu 5, 33720 Tampere

OHJELMA
Lauantai 4.5.
08.30 - 10.00 Lääkärintarkastus ja punnitus sekä tuomareiden ilmoittautuminen
11.00 Arvonta
12.00 Tuomarikokous
13.00 Ottelut
18.00 Ottelut

Sunnuntai 5.5.
07.00 Lääkärintarkastus ja punnitus
10.00 Loppuottelut

Lisätiedot turnauksesta:
Tampereen Voimailuseura, Verkatehtaankatu 5 C, 33100 Tampere
03-2235 235 / bctvs@boxing-tvs.fi / http://www.boxing-tvs.fi

TERVETULOA PIRKKA-TURNAUKSEEN!
TAMPEREEN VOIMAILUSEURA RY

Tilaisuuksiin vapaa pääsy! Paikalla Boxing Shop ja kahvio.
mak
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 26.08.2011 18:38

Tervehdys sinne Tampereelle! Olisiko mahdollista saada listaa kisoihin ilmoittautuneista ?
TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Turnaukseen on tällä hetkellä ilmoittautunut 158 nyrkkeilijää kahdeksasta maasta:


D-Juniors (11-12 years old)
D28
Daniil Urbanovich RUS

D33
Aapo Savela KemPy
Valeri Isakov LaKa
Kalle Rantalainen TVS

D36
Ivis Jass LAT
Josh Caulfield ENG

D39
Nazar Dazua RUS
Kristian Asula EKU
Erik Huuskonen HUS
Charlie Taylor ENG

D42
Aleksi Laukka KemPy

D45
Kiril Bazhanov RUS
Samu Mäkinen EKU
Dani Roslund PoNMKY

D48
Jesse Tenho PoNMKY

D51
Edmunds Lindermanis LAT

D54
Renat Zakirov RUS

D60
Joonas Helin VuVo

C-juniors (13-14 years old)
C30
Konstantin Zurkov RUS

C33
Avar Shadman SWE
Michael Fisher Wales
Evgeniy Vasilevskiy RUS
Kasper Rantala TTN

C36
Conner McLaughlin ENG
Jani Laine TVS

C39
Nikita Ievlev RUS
Masi Jurvanen KemPy
Maxim Protsenko KaNy
Joe Stacey ENG

C42
Conor Tudsbury ENG
Valtteri Viitanen MiNy
Robert Lindgren LaKa
Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh TVS
Saska Minkkinen TVS
Danila Konovalov RUS

C45
Jay Mohammed ENG
Leonids Lanajunovs LAT
Ivan Golik RUS
Crimea Jenkins Wales

C48
Julius Nevalainen TuSN
Jerry Laine MiNy
Boris Styzhkov RUS
Veerti Kopponen HeTa

C51
Hasan Al-Zeiadi TVS
Joonatan Jouhki EKU
Ola Helenius HAK

C54
Esa Lehtinen TVS
Max Syrjälä EKU
Jasper Hämäläinen PoNMKY

C57
Malakai Dixon ENG
Timi Juutilainen MiNy
Sergei Hudykov RUS
Aleksi Virtanen LaKa

C63
Oleg Didan RUS

C66
Hassan Abed SWE

C75
Niko Aaltonen TuJy
Krenar Aliu KNK

B-Juniors (15-16 years old)
B40
Luke Faye ENG

B48
Eetu Viitanen TVS

B50
Kieron Campbell ENG
Kalle Virtanen SoVo
Khamzat Yakhiev TVS

B52
Arslan Khataev KoVo
Felix Weilid SWE

B54
Rasmus Bergman KarSi
Danil Golubov PoNS
Jere Savela VuVo
Jesse Pirnes OKK
Jan Klint TVS
Bradley Rea ENG
Tommi Kalliomäki PoNMKY

B57
Vikke Kanninen OuTa
Heikki Lahtinen TVS
Donat Viktorov TVS
Topias Vaittinen PoNMKY
Aaro Hietala TTN
Adam Chartoi SWE


B60
Niko Kallionalusta KKU
Levi Griffiths Wales
Muhammad Abdilrasoon TVS
Santeri Tuomela KNK
Mika Syvinki HeTa
Shukrat Adihanov SWE

B63
Kamal Najad TuTe
Santeri Laine KKU
Leonid Szukov DTU / RUS

B66
Arturs Buls LAT
Jean Degni TuSN
Mico Hakkarainen FoNy
Dino Smith Wales
Tyler Doherty ENG

B70
Henry Hosio MiNy
Mariuz Gnaz SWE

B75
Artjims Hanevičs LAT
Armend Latifi PoNS
Grigiri Kataradze RUS
Shane Thomas Wales

B+80
Exon Aivazi TuSN
Antti Lehmusvirpi WBC
Antti Virtanen BCK

A-Juniors (17-18 years old)
A49
Sam Dobbins ENG
Dillon Manning ENG

A52
Shabaz Masoud ENG

A56
Kieron Moore ENG
Yohannes Berhane SWE
Rhys Warren Wales
Kier Jones Wales
Jesse Fagerlund BCK
Aarne Hakomäki KNK

A60
Shoaib Shir-Ahmad HeKo
Brendan Joyce Wales
Niazz Ahmadi TVS
Alexandr Zaikin RUS
Pavel Pronchenko RUS
Tomi Pitkänen PoNMKY

A64
Evgeny Gerasimov RUS
Joacim Heiskari TuJy
Aku Virtanen FoNy
Santeri Moilanen LaKa
Lauri Sihvola KoNy

A69
Janne Koivuranta LaLu
Tomi Silvennoinen PoNS
Valtteri Vertanen GB Gym
Vitaliy Evdokimov RUS
Ilari Kujala KNK
Mergim Latifi HUS
Vincent Jonzzon SWE

A75
Dmitry Keronen TuUl
Evgeni Romanenko RUS
Jani Sydänlammi TVS
Kalle Kallioinen LaKa

A81
Sergey Burdikin RUS
Ivan Mozak RUS


Girls
C57
Lily Devlin ENG
Elisha Mannouch ENG

C60
Ellesha Williams ENG

B46
Caitlin Orosco USA
Jasmiina Tuomilaakso KaNy

B48
Pinja Paasimaa OuTa

B50
Nysja Barrientes USA
Emma Dolan ENG

B52
Ashley Perez USA

B54
Elizabeth Dillon ENG
Jessica Galvez USA
Noora Lempeä KemPy

B57
Jajaira Gonzalez USA
Dorins Martins WBC
Kia Konttinen BCK

B60
Iesha Kenney USA

B70
Anna Gokkoeva OKK

A51
Elena Nazarova RUS
Crystal Barker ENG

A60
Isabelle Laura Ringhofer AUT
Adriana Ylijurva LaLu
Liza Barinova RUS
Sabriin Basim RoRe

A64
Serwa Abdullamohamma de Far TuSN
Kerttu Holopainen BCK
TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

TULOKSET / RESULTS

BOUT WEIGHT 4.5.2013 klo 13.00 - Kehä/Ring A
1. A60 Shoaib ShirAhmad, HeKo Tomi Pitkänen, PoNMKY 5 - 0
2. A64 Aku Virtanen, FoNy Santeri Moilanen, LaKa 5 - 0
3. A56/A Yohannes Berhane, SWE Kier Jones, WAL 5 - 0
4. A69/A Tomi Silvennoinen, PoNS Vitaliy Evdokimov, RUS RSCI 2r.
5. A69/A Ilari Kujala, KNK Vincent Jonzzon, SWE 5 - 0
6. A69/B Valtteri Vertanen, GBGym Lauri Sihvola, KoNy 5 - 0
7. A75 Kalle Kallioinen, LaKa Evgeni Romanenko, RUS RSC 1r.
8. B52 Arslan Khataev, KoVo Kieron Campbell, ENG 5 - 0
9. B54 Rasmus Bergman, KarSi Jere Savela, VuVo 5 - 0
10. B54 Rea Bradley, ENG Jesse Pirnes, OKK RSC 2r.
11. B57/A Donat Viktorov,TVS Levi Griffiths, WAL 5 - 0
12. B57/A Santeri Tuomela, KNK Danil Golubov, PoNS 5 - 0

BOUT WEIGHT 4.5.2013 klo 13.00 - Kehä/Ring B
13. C33 Kasper Rantala, TTN Evgeniy Vasilevskiy, RUS 3 - 0
14. C39/A Luke Fay, ENG Masi Jurvanen, KemPy 3 - 0
15. C39/A Joe Stacey, ENG Nikita Ievlev, RUS 2 - 1
16. C42 Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh, TVS Valtteri Viitanen, MiNy 3 - 0
17. C42 Robert Lindgren, LaKa Maxim Protsenko, KaNy 2 - 1
18. C45 Crimea Jenkins, WAL Jerry Laine, MiNy 3 - 0
19. C45 Conor Tudsbury, ENG Saska Minkkinen, TVS 3 - 0
20. C51 Joonatan Jouhki, EKU Ola Helenius, HAK 3 - 0
21. C54/A Sergei Hudykov, RUS Max Syrjälä, EKU 3 - 0
22. C54/A Aku Kanninen, OuTa Hasan Al-Zeiadi, TVS 3 - 0
23. C54/B Esa Lehtinen, TVS Jasper Hämäläinen, PoNMKY 3 - 0
24. D30 Daniil Urbanovich, RUS Aapo Savela, KemPy 3 - 0
25. D35 Valery Isakov, LaKa Josh Caulfield, ENG 2 - 1
26. D42 Aleksi Laukka, KemPy Erik Huuskonen, HUS 3 - 0
27. D48 Renat Zakirov, RUS Jesse Tenho, PoNMKY 3 - 0
28. TA60 Sabriin Basim, RoRe Isabelle Laura Ringhofer, AUT 3 - 0
30. TC57(F) Elisha Mannouch, ENG Lily Devlin, ENG 2 - 1
TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

BOUT WEIGHT 4.5.2013 klo 18.00 - Kehä/Ring A

29. TA60 Elizaveta Barinova, RUS Adriana Ylijurva, LaLu 5 - 0
31. B57/B Heikki Lahtinen, TVS Tommi Kalliomäki, PoNMKY 5 - 0
32. B57/B Aaro Hietala, TTN Jan Klint, TVS 5 - 0
33. B60 Shukrat Adihanov, SWE Topias Vaittinen, PoNMKY 5 - 0
34. B60 Adam Chartoi, SWE Mika Syvinki, HeTa 4 - 1
35. B66/A Dino Smith, WAL Hassan Abed, SWE 5 - 0
36. B70 Shane Thomas, WAL Henry Hosio, MiNy 5 - 0
37. B70 Marius Gnaz, SWE Atrurs Buls, LAT RSC 2r.
38. B75 Armend Latifi, PONS Antti Virtanen, BCK 5 - 0
39. B80+ Exon Aivazi, TuSN Ivan Mozak, RUS 5 - 0
40. A60 Niazz Ahmadi, TVS Brendan Joyce, WAL 5 - 0
41. A60 Shoaib ShirAhmad, HeKo Pavel Pronchenko, RUS 4 - 1
42. A64 Joacim Heiskari, TuJy Evgeny Gerasimov, RUS 5 - 0
43. A64 Mergim Latifi, HUS Aku Virtanen, FoNY 5 - 0
44. B50 (F) Khamzat Yakhiev, TVS Kalle Virtanen, SoVo 5 - 0
TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

5.5.2013, klo 10.00 - Finals
Ottelulista / Bout list – kehä A

Bout# Weight RED CORNER BLUE CORNER
1/68 B52 Felix Weilid, SWE Arslan Khataev, KoVo
2/69 B54 Rasmus Bergman, KarSi Rea Bradley, ENG
3/72 B60 Shukrat Adihanov, SWE Adam Chartoi, SWE
4/70 B57/A Donat Viktorov,TVS Santeri Tuomela, KNK
5/71 B57/B Heikki Lahtinen, TVS Aaro Hietala, TTN
6/86 TB46 Caitlin Orosco, USA Jasmiina Tuomilaakso, KaNy
7/73 B63 Kamal Najad, TuTe Santeri Laine, KKU
8/76 B70 Shane Thomas, WAL Marius Gnaz, SWE
9/63 TB50 Pinja Paasimaa, OuTa Nysja Barrientes, USA
10/79 A56/A Jesse Fagerlund, BCK Yohannes Berhane, SWE
11/74 B66/A Jean Degni, TuSN Dino Smith, WAL
12/64 TB52 Emma Dolan, ENG Ashley Perez, USA
13/75 B66/B Mico Hakkarainen, FoNY Tyler Doherty, ENG
14/65 TB54 Jessica Galvez, USA Dorins Marins, WBC
15/77 B75 Artjims Hanevics, LAT Armend Latifi, PONS
16/66 TB57 Jajaira Gonzalez, USA Kia Konttinen, BCK
17/78 B80+ Antti Lehmusvirpi, WBC Exon Aivazi, TuSN
18/67 TB60 Iesha Kenney, USA Elizabeth Dillon, ENG
19/90 B80+ Ivan Mozak, RUS Sergei Budukin, RUS
20/80 A56/B Rhys Warren, WAL Aarne Hakomäki, KNK
21/81 A60 Niazz Ahmadi, TVS Shoaib ShirAhmad, HeKo
22/82 A64 Joacim Heiskari, TuJy Mergim Latifi, HUS
23/83 A69/A Tomi Silvennoinen, PoNS Ilari Kujala, KNK
24/84 A69/B Janne Koivuranta, LaLu Valtteri Vertanen, GBGym
25/85 A75 Jani Sydänlammi, TVS Kalle Kallioinen, LaKa


5.5.2013, klo 10.00 - Finals
Ottelulista / Bout list – kehä B

Bout# Weight RED CORNER BLUE CORNER
1/45 D33 Kalle Rantalainen, TVS Daniil Urbanovich, RUS
2/46 D36 Ivis Jass, LAT Valeri Isakov, LaKa
3/47 D39 Charlie Taylor, ENG Nazar Dazua, RUS
4/48 D42 Kristian Asula, EKU Aleksi Laukka, KemPy
5/49 D45 Kiril Bazhanov, RUS Samu Mäkinen, EKU
6/50 D48 Dani Roslund, PoNMKY Renat Zakirov, RUS
7/51 C30 Michael Fisher, WAL Konstantin Zurkov, RUS
8/52 C33 Avar Shadman, SWE Kasper Rantala, TTN
9/53 C39/A Luke Fay, ENG Joe Stacey, ENG
10/54 C39/B Jani Laine, TVS Conner McLaughlin, ENG
11/55 C42 Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh, TVS Robert Lindgren, LaKa
12/56 C45 Crimea Jenkins, WAL Conor Tudsbury, ENG
13/57 C48 Leonids Lanajunovs, LAT Jay Mohammed, ENG
14/58 C51 Edmunds Lindermanis, LAT Joonatan Jouhki, EKU
15/59 C54/A Sergei Hudykov, RUS Aku Kanninen, OuTa
16/60 C54/B Veeti Valppu, OuTa Esa Lehtinen, TVS
17/61 C57 Malakai Dixon, ENG Timi Juutilainen, MiNy
18/62 C75 Niko Aaltonen, TuJy Krenar Aliu, KNK
19/87 TA51 Crystal Barker, ENG Elena Nazarova, RUS
20/88 TA60 Sabriin Basim, RoRe Elizaveta Barinova, RUS
21/89 TA64 Serwa Abdullamohamma de Far, TuSN Kerttu Holopainen, BCK
TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

TULOKSET / RESULTS

BOUT WEIGHT 5.5.2013 klo 10.00 - Kehä/Ring A, finals
1/68 B52 Arslan Khataev, KoVo Felix Weilid, SWE 5 - 0
2/69 B54 Rea Bradley, ENG Rasmus Bergman, KarSi 5 - 0
3/72 B60 Shukrat Adihanov, SWE Adam Chartoi, SWE WO
4/70 B57/A Donat Viktorov,TVS Santeri Tuomela, KNK 4 - 1
5/71 B57/B Heikki Lahtinen, TVS Aaro Hietala, TTN 5 - 0
6/86 TB46 Caitlin Orosco, USA Jasmiina Tuomilaakso, KaNy 5 - 0
7/73 B63 Santeri Laine, KKU Kamal Najad, TuTe 4 - 1
8/76 B70 Shane Thomas, WAL Mariuz Gnaz, SWE 4 - 1
9/63 TB50 Nysja Barrientes, USA Pinja Paasimaa, OuTa 5 - 0
10/79 A56/A Yohannes Berhane, SWE Jesse Fagerlund, BCK 5 - 0
11/74 B66/A Dino Smith, WAL Jean Degni, TuSN 5 - 0
12/64 TB52 Emma Dolan, ENG Ashley Perez, USA 5 - 0
13/75 B66/B Tyler Doherty, ENG Mico Hakkarainen, FoNy 5 - 0
14/65 TB54 Jessica Calvez, USA Dorins Marins, WBC 4 - 1
15/77 B75 Armend Latifi, PoNS Artjims Hanevics, LAT 3 - 2
16/66 TB57 Jajaira Gonzalez, USA Kia Konttinen, BCK RSC 1r.
17/78 B80+ Exon Aivazi, TuSN Antti Lehmusvirpi, WBC 5 - 0
18/67 TB60 Iesha Kenney, USA Elisabeth Dillon, ENG 5 - 0
19/90 B80+ (e) Sergei Budukin, RUS Ivan Mozak, RUS 5 - 0
20/91 54 (e) Mike Armstrong, ENG Wael al Khaghani, TVS 5 - 0
21/80 A56/B Aarne Hakomäki, KNK Rhys Warren, WAL 5 - 0
22/81 A60 Niazz Ahmadi, TVS Shoaib ShirAhmad, HeKo 5 - 0
23/82 A64 Joacim Heiskari, TuJy Mergim Latifi, HUS WO
24/83 A69/A Tomi Silvennoinen, PoNS Ilari Kujala, KNK 4 - 1
25/84 A69/B Valtteri Vertanen, GBGym Janne Koivuranta, LaLu 3 - 2
26/85 A75 Kalle Kallioinen, LaKa Jani Sydänlammi, TVS 5 - 0
BOUT WEIGHT 5.5.2013 klo 10.00 - Kehä/Ring B, finals
1/45 D33 Daniil Urbanovich, RUS Kalle Rantalainen, TVS 3 - 0
2/46 D36 Valeri Isakov, LaKa Ivis Jass, LAT 3 - 0
3/47 D39 Nazar Dazua, RUS Charlie Taylor, ENG 3 - 0
4/48 D42 Kristian Asula, EKU Aleksi Laukka, KemPy 3 - 0
5/49 D45 Samu Mäkinen, EKU Kiril Bazhanov, RUS 2 - 1
6/50 D48 Renat Zakirov, RUS Dani Roslund, PoNMKY 3 - 0
7/51 C30 Michael Fisher, WAL Konstantin Zurkov, RUS 3 - 0
8/52 C33 Avar Shadman, SWE Kasper Rantala, TTN 3 - 0
9/53 C39/A Luke Fay, ENG Joe Stacey, ENG 3 - 0
10/54 C39/B Jani Laine, TVS Conner McLaughlin, ENG AB 3r.
11/55 C42 Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh, TVS Robert Lindgren, LaKa 3 - 0
12/56 C45 Crimea Jenkins, WAL Conor Tudsbury, ENG 3 - 0
13/57 C48 Jay Mohammed, ENG Leonids Lanajunovs, LAT 2 - 1
14/58 C51 Joonatan Jouhki, EKU Edmunds Lindermanis, LAT 2 - 1
15/59 C54/A Sergei Hudykov, RUS Aku Kanninen, OuTa 3 - 0
16/60 C54/B Veeti Valppu, OuTa Esa Lehtinen, TVS 3 - 0
17/61 C57 Malakai Dixon, ENG Timi Juutilainen, MiNy 3 - 0
18/62 C75 Krenar Aliu, KNK Niko Aaltonen, TuJy 3 - 0
19/87 TA51 Crystal Barker, ENG Elena Nazarova, RUS 3 - 0
20/88 TA60 Sabriin Basim, RoRe Elizaveta Barinova, RUS 3 - 0
21/89 TA64 Serwa Abdullamohamma de Far, TuSN Kerttu Holopainen, BCK 2 - 1
22/92 TC57 Elisa Mannouch, ENG Ellesha Williams, ENG WO
TVS
Brawler
Viestit: 749
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

PALKINTOJÄRJESTYS / PRIZE LIST

Girls

TC57 1. Elisha Mannouch, ENG
2. Ellesha Williams, ENG
3. Lily Devlin, ENG

TB46 1. Caitlin Orosco, USA
2. Jasmiina Tuomilaakso, KaNy

TB50 1. Nysja Barrientes, USA
2. Pinja Paasimaa, OuTa

TB52 1. Emma Dolan, ENG
2. Ashley Perez, USA

TB54 1. Jessica Calvez, USA
2. Dorins Marins, WBC

TB57 1. Jajaira Gonzalez, USA
2. Kia Konttinen, BCK

TB60 1. Iesha Kenney, USA
2. Elisabeth Dillon, ENG

TB70 1. Anna Gokkoeva, OKK

TA51 1. Crystal Barker, ENG
2. Elena Nazarova, RUS

TA60 1. Sabriin Basim, RoRe
2. Elizaveta Barinova, RUS
3. Isabelle Laura Ringhofer, AUT
3. Adriana Ylijurva, LaLu

TA64 1. Serwa Abdullamohamma de Far, TuSN
2. Kerttu Holopainen, BCK


D-Juniors

D33 1. Daniil Urbanovich, RUS
2. Kalle Rantalainen, TVS
3. Aapo Savela, KemPy

D36 1. Valeri Isakov, LaKa
2. Ivis Jass, LAT
3. Josh Caulfield, ENG

D39 1. Nazar Dazua, RUS
2. Charlie Taylor, ENG

D42 1. Aleksi Laukka, KemPy
2. Kristian Asula, EKU
3. Erik Huuskonen, HUS

D45 1. Samu Mäkinen, EKU
2. Kiril Bazhanov, RUS

D48 1. Renat Zakirov, RUS
2. Dani Roslund, PoNMKY
3. Jesse Tenho, PoNMKY

C-juniors

C30 1. Michael Fisher, WAL
2. Konstantin Zurkov, RUS

C33 1. Avar Shadman, SWE
2. Kasper Rantala, TTN
3. Evgeniy Vasilevskiy, RUS

C39/A 1. Luke Fay, ENG
2. Joe Stacey, ENG
3. Masi Jurvanen, KemPy
3. Nikita Ievlev, RUS

C39/B 1. Jani Laine, TVS
2. Conner McLaughlin, ENG

C42 1. Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh, TVS
2. Robert Lindgren, LaKa
3. Valtteri Viitanen, MiNY
3. Maxim Protsenko, KaNy

C45 1. Crimea Jenkins, WAL
2. Conor Tudsbury, ENG
3. Jerry Laine, MiNy
3. Saska Minkkinen, TVS

C51 1. Joonatan Jouhki, EKU
2. Edmunds Lindermanis, LAT
3. Ola Helenius, HAK

C54/A 1. Sergei Hudykov, RUS
2. Aku Kanninen, OuTa
3. Max Syrjälä, EKU
3. Hasan Al-Zeiadi, TVS

C54/B 1. Veeti Valppu, OuTa
2. Esa Lehtinen, TVS
3. Jasper Hämäläinen, PoNMKY

C57 1. Malakai Dixon, ENG
2. Timi Juutilainen, MiNy

C75 1. Krenar Aliu, KNK
2. Niko Aaltonen, TuJy

B-Juniors

B48 1. Eetu Viitanen, TVS

B50 1. Khamzat Yakhiev, TVS
2. Kalle Virtanen, SoVo

B52 1. Arslan Khataev, SoVo
2. Felix Weilid, SWE
3. Kieron Campbell, ENG

B54 1. Rea Bradley, ENG
2. Rasmus Bergman, KarSi
3. Jere Savela, VuVo
3. Jesse Pirnes, OKK

B57/A 1. Donat Viktorov, TVS
2. Santeri Tuomela, KNK
3. Levi Griffiths, WAL
3. Danil Golubov, PoNS

B57/B 1. Heikki Lahtinen, TVS
2. Aaro Hietala, TTN
3. Tommi Kalliomäki, PoNMKY
3. Jan Klint, TVS

B60 1. Shukrat Adihanov, SWE
2. Adam Chartoi, SWE
3. Topias Vaittinen, PoNMKY
3. Mika Syvinki, HeTa

B63 1. Santeri Laine, KKU
2. Kamal Najad, TuTe

B66/A 1. Dino Smith, WAL
2. Jean Degni, TuSN
3. Hassan Abed, SWE

B66/B 1. Tyler Doherty, ENG
2. Mico Hakkarainen, FoNy

B70 1. Shane Thomas, WAL
2. Marius Gnaz, SWE
3. Henry Hosio, MiNy
3. Arturs Buls, LAT

B75 1. Armend Latifi, PoNS
2. Artjims Hanevics, LAT
3. Antti Virtanen, BCK

B80+ 1. Exon Aivazi, TuSN
2. Antti Lehmusvirpi, WBC
3. Ivan Mozak, RUS

A-Juniors

A49 1. Dillon Manning, ENG

A56/A 1. Yohannes Berhane, SWE
2. Jesse Fagerlund, BCK
3. Kier Jones, WAL

A56/B 1. Aarne Hakomäki, KNK
2. Rhys Warren, WAL

A60 1. Niazz Ahmadi, TVS
2. Shoaib ShirAhmad, HeKo
3. Brendan Joyce, WAL
3. Pavel Pronchenko, RUS
5. Tomi Pitkänen, PoNMKY

A64 1. Joacim Heiskari, TuJy
2. Mergim Latifi, HUS
3. Evgeny Gerasimov, RUS
3. Aku Virtanen, FoNy
5. Santeri Moilanen, LaKa

A69/A 1. Tomi Silvennoinen, PoNS
2. Ilari Kujala, KNK
3. Vitaliy Evdokimov, RUS
3. Vincent Jonzzon, SWE

A69/B 1. Valtteri Vertanen, GBGym
2. Janne Koivuranta, LaLu
3. Lauri Sihvola, KoNy

A75 1. Kalle Kallioinen, LaKa
2. Jani Sydänlammi, TVS
3. Evgeni Romanenko, RUS

A81 1. Sergey Burdikin,


BEST BOXERS OF THE TOURNAMENT

D-JUNIORS The Best boxer D36 Valeri Isakov, LaKa
(11-12 years)

C-JUNIORS The Best boxer C42 Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh, TVS
(13-14 years)

B-JUNIORS The Best boxer B52 Arslan Khataev, KoVo
(15-16)

A-JUNIORS The Best boxer A64 Joacim Heiskari, TuJy
(17-18)

GIRLS The Best boxer TB46 Caitlin Orosco, USA

FIGHTER OF THE TOURNAMENT B54 Rea Bradley, ENG
Vastaa Viestiin