YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

MikaelM
New Kid on the Block
Viestit: 6
Liittynyt: 28.12.2018 14:27

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja MikaelM »

Ylihärmän junkkarit

Y80kg Mikael Mäenpää (5 nyrkkeilymatsia lisäksi vapaaottelua ja potkunyrkkeilyä)

Y80kg Markus Mäki-Ventelä (3 nyrkkeilymatsia lisäksi vapaaottelua)

Y75kg Ali-Sina Haidari (1 nyrkkeilymatsi ja pari potkunyrkkeilymatsia)

Y63kg Meri Lehtovaara ( 1 nyrkkeilymatsi junnuna vuosia sitten)

Y60kg Viivi Hakkinen (ei nyrkkeilymatseja. Vapaaottelu, ja potkunyrkkeilymatseja on)

Yhteydet 0503479459
jansor
New Kid on the Block
Viestit: 45
Liittynyt: 03.11.2016 14:58

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja jansor »

Boxing Club Nokialta seuraavat ottelijat:

N57-60kg Marjut Lausti
BT48kg Julia Mäkelä (1-ot)
DT33kg Nelli Korkalainen (1-ot)
A+92kg Hadi Taslim (0-ot) paino noin 95kg
Y86kg Tommi Tuimala (4-ot)

Tulemme niiden ottelijoiden kanssa, joille on etukäteen matsi sovittu.

T. Jani S NBC
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 345
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Reima Boxing »

Kilpailujen aloitus muuttuu, aloitamme kilpailut klo 12.00.
T. Ykspihlajan Reima Boxing
Tapa ni
RaNy
Journeyman
Viestit: 379
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja RaNy »

Moi Juha,

Lisäätkö listalle myös tuon matsin:

B75 Jere Pasonen MMA - Tuomas Kangas RaNy

t. Jouni
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 345
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Reima Boxing »

Hei

Helsingin Tarmo peruttaa osallistumisensa.
Tapa ni
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 345
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Reima Boxing »

Ohjeita:
Kulma-avustaja käyttää ottelun aikana kertakäyttökäsineitä ja halutessaan kasvosuojainta. Kulma-avustaja huolehtii itse omista kertakäyttökäsineistä ja kasvisuojaimesta.
Kehätuomarin tulee käyttää otteluissa kertakäyttökäsineitä ja kasvomaksia. Kilpailujen järjestäjä huolehtii tuomareiden kertakäyttökäsineistä ja kasvosuojaimista.

Ilmoittautumisaikataulu:
8.30 MMALpr
8.30 KV
8.40 YRe
8.50 VN
8.55 KeI
8.55 CAT
9.00 RaNy
9.08 KemPy
9.13 WBC
9.15 KiNK
9.25 NCB
9.28 KuKu
9.30 KaNy
9.35 YHj
9.45 RSC
9.50 OKK
9.50 KKu
9.55 JoutBC
10.00 Porin MNKY
Viimeksi muokannut Reima Boxing, 01.10.2021 16:31. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Tapa ni
Umakivi1
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 15.01.2019 16:57

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Umakivi1 »

Onko KV unohtunut listalta🤔
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 345
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Reima Boxing »

Kokkolan Veikot voi tulla klo 8.30,
Tapa ni
Umakivi1
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 15.01.2019 16:57

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Umakivi1 »

Kiitos tiedosta!
RaNy
Journeyman
Viestit: 379
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja RaNy »

Hei

Mikhail Golikov on estynyt kilpailemaan huomenna Kokkolassa!

t. Jouni
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 345
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola

Re: YKSPIHLAJAN REIMAN 100V. JUHLANYRKKEILY 2.10.2021

Viesti Kirjoittaja Reima Boxing »

Reima Boxing kirjoitti: 19.07.2021 12:19 2.10.2021 Reiman 100v. juhlanyrkkeilyt



Ottelijat 2.10.2021
Pojat
D36 Daniil Bodganov ( 3ott.) MMA Lpr
D39 Topi Huhtala KKu (0 ott.)
C36-39 Oliver Wiklund WBC
C42 Niklas Penttilä (1 ott.) KiNk
C54 Juuso Mattila ( 0 ott.) YRe
C54 Roope Vähkyrä CAT
C54 Miika Tiikkaja (0 ott.) RBC
C70 Jose Rantala
B50 Kasper Koivunen (2 ott.) KiNk
B60 Johan Romppainen ( 2 ott.) CAT
B66 Touko Hakola ( 5 ott. ) KemPy
B75 Tuomas Kangas (2 ott.) RaNy
A60 Abshir Ali (2ott.) KiNk
A67 John Englund YRe (1 ott. ja 3 potkunyrkkeily ott.)
A86 Juho Suvanto ( 2 ott.) JoutBC
Tytöt
TC57Jessica Karvonen (5 ott.) KiNk
TC63 Iida Suvanto ( 2ott.) JoutBC
TC66 Elena Tyni KemPy
TB60 Olga Saarela (2 ott.) KaNy
TB80 Ninni Helenelund WBC
TA57 Olivia Kiviniemi KV
TA57-60 Lyydia Lahtinen (0 ott.) KKu
TA66 Vilma Kuusikko KemPy

Naiset
N48 Riikka Väärälä RaNy
N54 Fatma Hajzadeh VN
N57 Karita Niemi Porin NMKY ( 2 ott.)
N57 Jenni Jääskeläinen ( 1 ott.) RBC
N60 Naiimo Bulhan VN
N60 Saara Lukkarila RaNy
N60 Viivi Hakkinen (0 ott. vapaaottelua ja potkunyrk.) YHj
N75 Kati Saarimäki KuKu

Miehet

Y67 Veeti Maksimainen ( 5 ott.) JoutBC
Y71 Juuso Enola Porin NMKY
Y71 Teemu Sulkava ( 2ott.) KuKu
Y71 Akseli Hakovirta ( 2ott.) KiNk
Y75 Ali-Sina Hardari ( 1 ott.) YHj
Y81 Markus Mäki-Ventelä (3 ott. ja vapaaott.) YHj
Y81 Santeri Laine KKu
Y81 Aydin Behruz OKK
Y86 Petteri Vuorinen ( 0 ott.) ja vapaaot. YHj
Y86 Lasse Kourula KeI
Y86 Tom Tuomi KaNy
Y+92 Antti Lehmusvirpi WBC


Ylituomarit
Paavo Ollikainen
Gigi Lankkeri OKK
Tuomarit
Mika Kaukola LaKa
Pirjo Tyni OKK
Timo Kurtti KiNK
Kari Åman OuTa
Petri Hirvasniemi KenPy
Hannu Sippola KuKu
Ritva Liimatainen YRe



Tulokset 2.10.2021

1. Y86 Tom Tuomi KaNy Lasse Kourula KeI 3-0
2 D39 Topi Huhtala KKu Daniil Bodganov MMALpr 0-3
3. N60 Saara Lukkarila RaNy Naiimo Bulhan VN 0-3
4. A86 Petteri Vuorinen YHj Juho Suvanto JouBC 0-3
5. CT66 Elena Tyni KemPy Iida Suvanto JoutBC 3-0
6. A67 Veeti Maksimainen JoutBC John Englund YRe 2-1
7. C54 Miika Tiikkaja RBC Juuso Mattila YRe 3-0
8. N70 Vilma Kuusikko KemPy Kati Saarimäki KuKu RSC3
9. N60 Viivi Hakkinen YHj Jenni Jääskeläinen RBC 1-2
10. Y71 Juuso Enola Porin NMKY Ali-Sina Hardari YHj 3-0
11. Y81 Santeri Laine KKU Aydin Behruz OKK 3-0
12. N57 Lyydia Lahtinen KKU Carita Niemi Porin NMKY 3-0
13. Y71 Akseli Hakovirta KiNK Teemu Sulkava KuKu 0-3
14. B66 Touko Hakola KemPy Ali Abshir KiNK 3-0
15. TC60 Jessica Karvonen KiNk Olga Saarela KaNy 2-1
16.Nikllas Penttilä KiNK Oliver Wiklund 3-0
Kilpailujen taistelijana palkittiin Aydin Behruz OKK
Paras tyttönyrkkeilijä Vilma Kuusikko KemPy
Paras poikanyrkkeilijä Niklas Penttilä KiNK
Paras miesnyrkkeilijä Santeri Laine KKU
Paras naisnyrkkeilijä Jenni Jääskeläinen RBC
Tapa ni
Vastaa Viestiin