Nuorten TUL-Turnaus 5.-6.2.2022 Solvalla

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

KILPAILUKUTSU

NUORTEN TUL TURNAUS 5.2.-6.2.2022
Paikka: Solvallan urheiluopiston nyrkkeilysali
Osoite:
Nuuksiontie 82, 02820 Espoo

Aikataulu:
Lauantai 5.2.2022
8.30–10.00 lääkärintarkastus ja punnitus porrastettuna seuroittain erillisen ohjeen mukaan.
10.30 arvonta
11.30 Tuomareiden ilmoittautuminen
12.45 tuomarikokous
13.00 kilpailujen avaus ja ottelut
15.30 TAUKO
16.30 Iltaottelut

Sunnuntai 6.2.2022
9.00–9.30 lääkärintarkastus ja punnitus
11.45 tuomarikokous
12.00 loppuottelut

Nyrkkeilijöiden ikäluokat:
A-juniorit 2004 – 2005 syntyneet
B-juniorit 2006 – 2007 syntyneet
C-juniorit 2008 -- 2009 syntyneet
D-juniorit 2010 -- 2011 syntyneet

Kilpailuissa noudatetaan Suomen Nyrkkeilyliiton määräyksiä, lisenssi ja peruslääkärintarkastus tulee olla voimassa. Ottelijan tulee käyttää kulmanväristä paitaa, kulmanväristä pääsuojaa ja hanskoja. Kilpailuhanskat tulevat järjestäjän puolesta.
Avustajina toimivina henkilöillä tulee olla voimassaoleva toimitsija- tai kilpailulisenssi ja avustajien tulee pukeutua urheiluasuun.
Kulma-avustajien tulee käyttää käsineitä sekä kasvomaskia.
Kulma-avustajat tuovat omat maskit ja käsineet.

Tuomareilla tulee olla voimassaoleva toimitsijalisenssi.
Tuomaroidessa tulee käyttää käsineitä sekä kasvomaskia
Tuomareiden käsineet ja maskit tulevat kilpailuiden järjestäjältä.

Ilmoittautuminen:

Nyrkkeilijöiden, avustajien ja tuomareiden ilmoittautumiset seuroittain keskiviikkoon 26.1.2022 mennessä sähköpostilla osoitteeseen:

ytkboxing@gmail.com

Kilpailun järjestäjä tarjoaa tuomareille ilmaisen päivällisen lauantaina.
Tuomareiden on etukäteen ilmoittautumisen yhteydessä ilmoitettava mahdollisista ruoka-aineallergioista.

Kilpailuihin liittyvät tiedustelut: Petri Kananen puh: 050 502 3653

Ilmoittautumisen yhteydessä kilpailuihin ilmoittautuva seura vakuuttaa, että seura on pyytänyt ottelijoilta asianmukaiset luvat, että Ylä-Tikkurilan ry:llä on oikeus julkaista kilpailijan, avustajan sekä tuomarin nimi, seura ja kilpailijan painoluokka sekä mahdollinen valokuva kilpailupaikalla, lehdessä, internetissä jne. (Tietosuojalaki 5.12.2018/1050)

Mikäli henkilön nimeä ja valokuvaa ei saa julkaista, on kilpailuihin osallistuvan seuran velvollisuus ilmoittautumisen yhteydessä asiasta erikseen mainittava.

Ilmoittautumismaksu:

Ilmoittautumisen yhteydessä, 26.1.2022 mennessä, on maksettava ilmoittautumismaksu 20,00 euroa /kilpailija.

Maksu suoritetaan Ylä-Tikkurilan Kipinän tilille: BIC NDEAFIHH ja tilinumero: FI93 1220 3000 1773 66.
Maksun viestiosaan tulee kirjoittaa: NuortenTUL22 / seuran lyhenne. Maksun suorittamisesta on pyydettäessä esitettävä tosite kilpailupaikalla.

Mikäli ilmoittautuu kilpailuihin 26.1.2022 jälkeen, niin jälki-ilmoittautuminen on
30 €/kilpailija.


MAJOITUSVAIHTOEHTOJA

Solvallan urheiluopisto
Huoneen hinta sisältää aamiaisen noutopöydästä.
Sijaitsee kisapaikan yhteydessä.
Nuuksiontie 82, 02820 Espoo
Vastaanotto
Puhelin:09 8678 430
(arkipäivät 8-15.30)

Majoitus 40€/hlö/yö – aamiainen sisältyy tähän.



Hotelli Tikkurila
Sijainti: Tikkurilassa, Trio Sport Centerissä. Noin 25min autolla kisapaikalle.

1hh 69,00 EUR/henkilö/yö
2hh 44,50 EUR/henkilö /yö
3hh 38,00 EUR/henkilö /yö
4hh 34,00 EUR/henkilö /yö
5hh 30,00 EUR/henkilö /yö
6hh 27,00 EUR/henkilö /yö
7hh 24,00 EUR/henkilö /yö
8hh 22,00 EUR/henkilö /yö

Huoneen hinta sisältää aamiaisen noutopöydästä.
Osa ryhmähuoneiden vuoteista on seinästä käännettäviä yläsänkyjä.
Huoneet ovat käytettävissänne tulopäivänä klo 16.00 alkaen lähtöpäivään klo 12.00 saakka.
Varaustiedustelut Hotelli Tikkurila:
Läntinen Valkoisenlähteentie 52, 01300 Vantaa

Varaustiedustelut
Puh/Tel: +358 43 825 2928
Email: hotelli@hotellitikkurila.fi


20rooms
Sijainti: 1,6 km Trio Sport Centeristä, Kyläkaivontie 6 D, 01350 Vantaa
Varaukset suoraan kotisivujemme www.20rooms.fi
Noin 30min autolla kisapaikalle.

SOKOS HOTELS
Break Sokos Hotel Flamingo
Noin 20min autolla kisapaikalle

Original Sokos Hotel Vantaa
Noin 30min autolla kisapaikalle

Scandic Helsinki Aviacongress
Robert Huberin tie 4
01510 VANTAA
Puhelinnumero: +358 9 6899 9031
Sähköposti: aviacongress@scandichotels.com

Noin 20min autolla kisapaikalle
Viimeksi muokannut PeteK, 05.02.2022 04:29. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Mikäli kilpailut jouduttaisiin perumaan koronarajoitusten estäessä kilpailuiden järjestämisen, palautamme siinä tapauksessa ilmoittautumismaksut niitä maksaneille.
PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Ilmoittautuneet 2.2.

Pojat:
D30 Rolan Sigaev HTN
D33 Jymy Lahtiluoma KNK
D39 Gabriel Asikainen KNK
C40 Tarshkhoev Magomed ESW
C45 Sisu Salminen TuUl
C45 Veeti Vähätiitto VBT
C45 Nino Lindstedt LoNk
C45 Daiman Aikioniemi RSG
C48 Luka Jussila KNK
C48 Zakarian Fennane EKH
C48 Elmo Ettamo KoVo
C51 Veeti Järvinen KNK
C51 Sebastian Autio KiNk
C54 Patiev Khamzat ESW
C57 Aleksi Takkunen RSG
C57 Isar Daniel ESW
C60 Jonathan Kolehmainen EKH
Ç66 Daniel Suoranta KNK
B46 Niklas Penttilä KiNk
B48 Roni Berg KNK
B48 Aapo Rovanperä KyNy
B54 Mustafa Sakalov ESW
B54 Kosmo Granholm YTK
B54 Hussen Haidari TuUl
B54 Jimi Nikkilä LaKa
B54 Abdelsalam El Gendy EKH
B57 Miika Tiikkaja RBC
B57 Oskari Immonen YTK
B57 Alfred Hoxha EKH
B57 Werapat Jorapai OuTa
B60 Ilias Fennane EKH
B60 Leevi Salo RSG
B60 Yasen Ahmed EKH
B60 Daniil Sorvo HTN
B63 Oliver Martas KNK
B63 Juuso Huuki PNMKY
B63 Batu Celik RSG
B66 Otto Merta SCF
B70 Ossi Saastamoinen TuJy
B70 Aleksei Pak LaKa
B70 Touko Hakola KemPy
B70 Eemeli Tähkä HSC
B75 Marcus Mattila RBC
B +92 Ali Rybayev RSG
A57 Juho Taipale HNT
A60 Abshir Ali KiNk
A60 Dmitrii Kataja TVS
A60 Ali Oraifi KNK
A63,5 Hanad Ibrahim KNK
A63,5 Juho Asikainen LaKa
A63,5 Peetu Salo FoNy
A63,5 Lorik Haliti NAJ
A63,5 Damir Alijagic PBC
A67 Unto Jansson KoVo
A67 Ville Pihkola LaKa
A67 Klim Andreev LaKa
A71 Yael Oikarinen KNK
A71 Alex Määttälä TuJy
A71 Leevi Kuisma LaKa
A71 Onni Palomäki RBC
A75 Rinor Aliu KNK
A75 Miro Berg RSG
A80 Abdullah Muhammad KoVo


Tytöt:
C54 Janette Vilen HUS
B52 Vieno Pesonen LaLa
B52 Katerina Kapanen PBC
B54 Jessica Karvonen KiNk
B57 Olga Saarela KaNy
B57 Ella Mutanen Janakkalan nyrkkeilijät
B66 Elena Tyni KemPy
B70 Yaren Dikilitas LoBc
A48 Ninja Lappalainen NAJ
A52 Sofia Riikonen NAJ
A54 Kiira Meriläinen HeTa
A57 Teresa Mäkinen KaNy
A60 Yessica Frantsi VBT
A60 Julia Pelkonen TVS
A66 Agata Wojtas Vanaja Boxing
A66 Miia Pääjoki LoNk
A66 Viivi Jokinen VBT
Viimeksi muokannut PeteK, 04.02.2022 14:51. Yhteensä muokattu 49 kertaa.
PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Ilmoittautuneet Tuomarit:
Kari Åman OuTa
Risto Lindstet LoNk
Taina Vlasof LoNk
Gigi Lenkkeri SoVo
Jouni Hartman LaKa
Mika Kaukola LaKa
Kari Helenius VaHa
Rene Järvinen VaHa
Pirjo Tyni OuTa
Kari Åman OuTa
Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh TVS
Jani Rauma HeTa
Teemu Tietäväinen JKK
Viimeksi muokannut PeteK, 04.02.2022 04:50. Yhteensä muokattu 8 kertaa.
pmaunu
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 18.11.2007 12:57

Espoon Kehähait ilmoittautuu:

C48 Zakaria Fennane
C60 Jonathan Kolehmainen
B54 Abdelsalam El Gendy
B57 Alfred Hoxha
B60 Ilias Fennane
B60 Yasen Ahmed

Petteri Maunu
040 757 1191
Viimeksi muokannut pmaunu, 25.01.2022 19:38. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
HURRI
Club Fighter
Viestit: 96
Liittynyt: 11.05.2009 15:43

Lahden Laaki

Tytöt

B52 kg Vieno Pesonen

Valmentaja Kari Hurri p.0400 888551
KYNY
New Kid on the Block
Viestit: 11
Liittynyt: 16.09.2017 13:38

Kymen nyrkkeilijöistä ilmoittautuu Aapo Rovanperä

B 48kg

T: Patricio Garces 044-3440161
Juha santala
New Kid on the Block
Viestit: 13
Liittynyt: 09.11.2021 22:50

Porin nmky ilmoittaa:
Juuso Huuki B63kg
Aapo Lehtonen B80kg
Aleksi Kononen A67kg
Valmentajat: Lasse Seppälä ja Juha Santala.
Terveisin Juha Santala 0407275656
PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Seurojen järjestys lääkärintarkastukseen lauantaina aamulla:

Suuren osallistujamäärän vuoksi aikaistamme lääkärintarkastuksen alkua 30min.

8.30 YTK
8.35 NAJ
8.40 HSC
8.40 TaE
8.45 LBC
8.50 HeTa
8.55 KNK
9.00 EKH
9.00 KiNk
9.05 RSG
9.05 HNT
9.10 HUS
9.10 PBC
9.15 LoNk
9.15 VBT
9.20 KoVo
9.20 LaLa
9.25 TVS
9.25 Janakkala
9.30 LaKa
9.30 RBC
9.35 VanBo
9.35 TuUl
9.40 HTN
9.40 KyNy
9.45 FoNy
9.45 PNMKY
9.45 SCF
9.50 KemPy
9.50 TuJy
9.55 Kany
9.55 OuTa
10.00 ESW
KINK2019
New Kid on the Block
Viestit: 35
Liittynyt: 13.02.2019 16:45

TUL-turnauksen yhteydessä Lanton Matilta voi varata hieronta palveluita.


https://www.googleadservices.com/pagead ... ukhRPwX4wu
PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Kilpailuihin pääsee joukkueiden ulkopuolisia katsojia rajallinen määrä 5e hintaisilla pääsylipuilla.
MarkSigajev
New Kid on the Block
Viestit: 15
Liittynyt: 01.05.2019 10:37

Mark Sigajev pääsen tuomarina
PeteK
Club Fighter
Viestit: 194
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Hei,

On tullut pari kysymystä siitä montako avustajaa saa olla?

*joukkueeseen voi kuulua näissä kilpailuissa 2-valmentajaa jos ottelijoita on 1-2 ja 3-valmentajaa jos ottelijoita on 3 tai enemmän.
Jokaisella valmentajalla tulee olla vuoden 2022 toimitsija tai kilpalisenssi.

*kulmassa saa olla 1-3-avustajaa,

Koska turnaus otellaan yhdessä kehässä, ei ole vaarana että seuran kaksi ottelijaa ottelisivat samanaikaisesti.
Juhizz
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 05.02.2022 13:04

1. D33kg Jymy Lahtiluoma KNK - Rolan Sigajev HTN 3-0
2. C45kg Sisu Salminen TUUL - Veeti Vähätiitto VÄBT RSC-I R2
3. C45kg Daiman Aikioniemi RSG - Nino Lindstedt LONK 5-0
4. C48kg Luka Jussila KNK - Elmo Ettamo KOVO 4-1
5. C51kg Sebastian Autio KINK - Veeti Järvinen KNK 5-0
6. C57kg Khamzat Patiev ESW - Aleksi Takkunen RSG 5-0
7. C60kg Daniel Isar ESW - Jonathan Kolehmainen EKH 5-0
8. B70kg Eemeli Tähkä HSC - Touko Hakola KEMPY 5-0
9. B70kg Aleksei Pak LAKA - Ossi Saastamoinen TUJY RSC R1
10. A71kg Alex Määttälä TUJY - Yael Oikarinen KNK 4-1
11. TA54kg Kiira Meriläinen HETA - Sofia Riikonen NAJ 5-0
12. TA60kg Yessica Frantsi VÄBT - Julia Pelkonen TVS 5-0
13. TA66kg Miia Pääjoki LONK - Agata Wojtas VABO 4-1
14. TB52kg Vieno Pesonen LALA - Katerina Kapanen PBC 3-2
15. TB57kg Olga Saarela KANY - Ella Mutanen Jany 4-1
16. TB66kg Elena Tyni Kempy - Yaren Dikilitas LOBC 3-2
Viimeksi muokannut Juhizz, 05.02.2022 15:49. Yhteensä muokattu 12 kertaa.
Juhizz
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 05.02.2022 13:04

Lauantai iltatilaisuus

1. B46kg Roni Berg KNK - Niklas Penttilä KINK 5-0
2. B54kg Hussen Haidari TUUL - Kosmo Granholm YTK 4-1
3. B54kg Abdelsalam El Gendy EKH - Jimi Nikkilä LAKA 5-0
4. B57kg Oskari Immonen YTK - Mustafa Sakalov ESW 5-0
5. B57kg Alfred Hoxha EKH - Miika Tiikkaja RBC 5-0
6. B60kg Yasen Ahmed EKH - Danil Survo HTN 5-0
7. B63kg Oliver Martas KNK - Juuso Huuki PNMKY 5-0
8. B63kg Batu Celik RSG - Otto Merta SCF 5-0
9. A63,5kg Dmitrii Kataja TVS - Damir Alijagic PBC ABD R1
10. A63,5kg Lorik Haliti NAJ - Peetu Salo FONY 5-0
Vastaa Viestiin