Kajaaniturnaus 21-22.10.2023

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

SM-kilpailuiden ottelusuunnitelma
OTTELUSUUNNITELMA
Lauantai 21.10

• W60 Kristel Väin – Mette Konttila
• M60 Korede Lawrence – Juho Taipale
• M60 Aapo Tauriainen – Kasper Mantere
• M67 Peetu Salo – Illia Kukhtenko
• M67 Unto Jansson – Juho Jämsä
• M67 Nicky Tuppurainen – Pjotor Stelmasuk
• M67 Ilkka Leppänen – Johannes Suhonen
• M67 Miska Ylimäki – Henri Ikäheimonen
• M71 Albert Thiangdee – Sven Sakson
• M75 Artem Staaf – Reda Bellagnaoui
• M75 Kaapo Koivunen – Antton Korpas
• M75 Eduard Vieru – Liban Hussein
• M75 Danilo Nieizviestnykh – Aydin Behruz
• M80 Joonas Koskikangas – Heikki Tenhunen




Sunnuntai 22.10
• M60 Ali Oraifi – Jesse Pihkola
• M63,5 Dmitrii Kataja – Valtteri Kivistö
• M67 Sampo Sahlberg – La voittaja
• M67 La voittaja - La voittaja
• M67 Jeremi Pesonen – La voittaja
• M67 La voittaja – Mohammed Naoussi
• M71 Julian Jalava – La voittaja
• M71 Hannes Tolonen – Navid Qadery
• M71 Nima Mousapour – Jimi Noioso
• M75 Akseli Saurama – La voittaja
• M75 La voittaja – La voittaja
• M75 La voittaja – Rinor Aliu
• M92 Aarne Seppä – Igors Smollins
• M92 Nikolas Bailey – Timothy West
Juha-82
Prospect
Prospect
Viestit: 1509
Liittynyt: 25.11.2008 06:53

Oulun Kamppailuklubilta:
C54 Joona Hietaniemi
B52 Niklas Penttilä
B60 Lauri Apaja
B+80 Kim Aula
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Kotkan Voimailijat jää pois.
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Kuopion Riennosta:
Samu Hyvönen A63,5
Paavo Rissanen A71
Miro Riekkinen M67kg
Viktor Prytula M75
Viimeksi muokannut MatteusP, 18.10.2023 14:51. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Guldstadens Boxningsklubb Skellefteå Sverige:
A-71 kg Victor Dumitru
A-63,5 kg Ted Nilsson
B-66 kg Alexander Tubridy
B-60 kg Zacharias Dahlberg
Viimeksi muokannut MatteusP, 19.10.2023 18:11. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Oulun Tarmo jää pois
Viimeksi muokannut MatteusP, 19.10.2023 08:55. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Karihaaran Tenhosta:
A-71 kg Viljami Linna
A-71 kg Eetu Aatsinki
C-42 kg Rasmus Luoma
C-+75 kg Elias Rytkönen
D-39 kg Sebastian Chiu
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Rovaniemen Reipas:
75 kg Eelis Hukka
Viimeksi muokannut MatteusP, 18.10.2023 14:52. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Aikataulusta Kajaaniturnauksen osalta tiedotus:
Niissä sarjoissa, jossa on 2 nyrkkeilijää, ottelu otellaan lauantaina.
Niissä sarjoissa, jossa on yli 2 nyrkkeilijää, suoritetaan lauantaina semifinaali ja sunnuntaina loppuottelu.
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Lauantai-aamun aikataulumuutos:
Lääkärintarkastus ja punnitus klo 8.30-11.00
Juhizz
New Kid on the Block
Viestit: 20
Liittynyt: 05.02.2022 13:04

1. N48kg Laura Myllymäki ONS - Riikka Väärälä RANY 5-0
2. C75kg Elias Ekoevi Tomety RANY - Rytkönen KARTE 5-0
3. B57kg Lauri Apaja OUKK - Roope Vähkyrä ONS 4-1
4. B63kg Zacharias Dahlberg SWE - Daniels Bulvitis HTN 5-0
5. B66kg Sabawoon Babakarkhail LALU - Alexander Turbidy SWE RSC R3
6. B66kg Rasmus Niemi TAE - Jeremias Krokvik ONS RSC R2
7. B+80kg Kim Aula OUKK - Panu Savolainen KEKAV 5-0
8. A60kg Konsta Junttila KAJKU - Alfred Hoxha EKH 5-0
9. A63,5kg Ted Nilsson SWE - Samu Hyvönen KURI 5-0
10. A71kg Rasmus Kivimäki TAE - Victor Dumitru SWE 4-1
11. A71kg Viljami Linna KARTE - Paavo Rissanen KURI 5-0
12. A75kg Eelis Hukka RORE - Emir Öcal KAJKU RSC R1
13. 63,5kg Miro Riekkinen KURI - Artsiom Hryn KAJKU RSC R3
Viimeksi muokannut Juhizz, 21.10.2023 16:47. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Juhizz
New Kid on the Block
Viestit: 20
Liittynyt: 05.02.2022 13:04

SM-kilpailuiden
OTTELUOHJELMA
Lauantai 21.10 Klo 18:00
• W60 Mette Konttila LOBC - Kristel Väin TVS 5-0
• M60 Juho Taipale HNT - Korede Lawrence SCF 5-0
• M60 Aapo Tauriainen IUV – Kasper Mantere TUUL 4-1
• M67 Peetu Salo FONY – Illia Kukhtenko HTN 5-0
• M67 Unto Jansson KOVO – Juho Jämsä YTK 5-0
• M67 Nicky Tuppurainen LAKA – Pjotor Stelmasuk HTN 5-0
• M67 Johannes Suhonen HNT - Ilkka Leppänen SBC 5-0
• M67 Henri Ikäheimonen YTK - Miska Ylimäki ONS 5-0
• M71 Albert Thiangdee YRE – Sven Sakson HSC 5-0
• M75 Artem Staaf NCB – Reda Bellagnaoui TVS NC
• M75 Antton Korpas EKH - Kaapo Koivunen LAKA 5-0
• M75 Liban Hussein HUS - Eduard Vieru HTN RSC-I R1
• M75 Aydin Behruz OUTA - Danilo Nieizviestnykh HETA 4-1
• M80 Joonas Koskikangas OUKK – Heikki Tenhunen KURI 5-0
Viimeksi muokannut Juhizz, 21.10.2023 21:11. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Juhizz
New Kid on the Block
Viestit: 20
Liittynyt: 05.02.2022 13:04

Sunnuntai 22.10

Kajaaniturnaus
B66kg Rasmus Niemi TAE - Eetu Turtinen ONS RSC R3

SM-Kisat

• M60 Jesse Pihkola - Ali Oraifi 5-0
• M63,5 Dmitrii Kataja – Valtteri Kivistö WO
• M71 Albert Thiangdee - Julian Jalava 5-0
• M67 Peetu Salo - Sampo Sahlberg 5-0
• M67 Unto Jansson - Nicky Tuppurainen 5-0
• M67 Johannes Suhonen - Jeremi Pesonen 5-0
• M67 Henri Ikäheimonen – Mohammed Naoussi WO
• M71 Hannes Tolonen – Navid Qadery RSC R2
• M71 Jimi Noioso - Nima Mousapour 5-0
• M75 Liban Hussein - Antton Korpas 3-2
• M75 Rinor Aliu - Aydin Behruz 5-0
• M92 Igors Smollins - Aarne Seppä WO
• M92 Nikolas Bailey – Timothy West WO
Vastaa Viestiin