OULU BOXING DAY 18.3.2023

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

OULU BOXING DAY

Kutsumme seuranne nyrkkeilijät, valmentaja sekä tuomarit maaliskuussa nyrkkeilykilpailuihin Ouluun.

Paikka
Maikkulan monitoimitalo, Kangaskontiontie 3, 90240 Oulu

Aikataulu
lauantaina 18.3.2023
10.00-11.00 Punnitus
13.45 Tuomaripalaveri
14.00 Ottelut

Sarjat
D-juniorit 2011 – 2012 11 – 12 vuotiaat
C-juniorit 2009 – 2010 13 – 14 vuotiaat
B-juniorit 2007 – 2008 15 – 16 vuotiaat
A-juniorit 2005 – 2006 17 – 18 vuotiaat
Aikuiset 2004 – 1983 19 – 40 vuotiaat
(Syntymävuosi on ratkaiseva).

Kilpailijoilla pitää olla: lisenssi, kilpailukirja ja peruslääkärintarkastus, joka on suoritettu vuoden aikana.
Avustajilla ja tuomareilla tulee olla voimassa oleva lisenssi.

Tuomarit
Järjestäjät toivovat myös tuomareita ilmoittautumaan kilpailuihin.

Tiedustelut ja ilmoittautuminen
Ilkka Timonen, ilkka.timonen[at]gmail.com, p. 040 750 7530
Toivomme ilmoittautumiset viimeistään tiistaina 14.3.2023 otteluparien sopimista varten.
Ylituomari Jarno Mustonen hyväksyy lopulliset otteluparit kilpailupäivänä lääkärintarkastuksen ja punnituksen jälkeen.

Etelän suunnasta kilpailuihin osallistuville tiedoksi, että juna lähtee Helsingistä 5.03 ja Tampereelta 7.02, saapuen Ouluun klo 11.42.
Junassa saapuville voidaan ilmoittautumisen yhteydessä sopia myöhäisempi punnitusaika.

Tervetuloa Ouluun!

Oulun Nyrkkeilyseura ja Oulun Tarmo

Ilmoittautuneet:

TC50 Aada Pierard KiNK (1 ott.)
TB48 Inka Lohi OuTa (0 ott.)
TB57 Jessica Karvonen KiNK


N48 Riikka Väärälä RaNy
N48 Laura Myllymäki ONS
N60 Eeva Lätti OuTa


D39 Sebastian Chiu KeI
D70 Jonne Pulkkinen KarTe (0 ottelua)
C39 Alvar Hedman WBC
C39 Rasmus Luoma KarTe (0 ottelua)
C42 Kasper Marttala RoRe
C45 Jasu Vaaraniemi KeI
C54 Eetu Yli-Suvanto RoRe
C57 Jonne Tahvanainen RoRe
C57 Roni Joutsijärvi KarTe (0 ottelua)
C70 Eetu Hanhimäki YRe (1ott.)
C70 Ekoevi Tomety KiNK (2 ott.)
C+75 Elias Rytkönen KarTe (0 ottelua)
C+75 Pauli Lampiaho KeI
B44 Oliver Wiklund WBC
B50 Niklas Penttila KiNK
B54 Roope Vähkyrä ONS
B60 Rune Forsman OuTa
B60 Jeremias Krokvik ONS (0 ott.)
B60-63 Sabawoon Babakarkhail LaLu
B63 Miika Tiikkaja RBC (3 ott.)
B66 Niilas Niemi YRe (1ott.)
B-66-70 Eeli Hyvärinen KajKu (0 ott.)
B70 Michele Cirami RBC (1 ott.)
B75 Elias Lähde RBC (0 ott.)
A57 Werapat Jorapai OuTa
A60  Mehdi Afsharipour I19 IF (1 fight)
A63,5 Hussein Mohamadi I19 IF
A67 Konsta Junttila KajKu
A75 Tuomas Kangas RaNy (paino n73kg)


M60 Aapo Tauriainen IUV
M60 Sediq Takani KarTe
M67 Miska Ylimäki ONS
M75 Roope Wekström KiNK
M75 Aydin Behruz OuTa
M86 Lasse Kourula KarTe
M92 Kalle Mikkonen VVS
M+92 Antti Yliniemi KarTe (0 ottelua)
M+92 Tuomas Arffman KemPy


Tuomarit:
Jarno Mustonen (ylituomari)
Mari Wiklund
Kari Åman
Alpo Risteli
Mika Kaukola
Jari Hietanen
Janniina Tapio
Åke Nyman
Petri Hirvasniemi
Matti Lantto
Matteus Pirinen
Viimeksi muokannut Oulun Tarmo, 16.03.2023 19:54. Yhteensä muokattu 26 kertaa.
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 413
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola

Ykspihlajan Reima Boxing ilmoitta ottelijat

C70 Eetu Hanhimäki YRe 1ott.
B66 Niilas Niemi YRe 1ott.
S60 Vember Poe
Tapa ni
Vonkale
Club Fighter
Viestit: 161
Liittynyt: 26.09.2014 13:12

WBC ilmoittaa mukaan

C39 kg Alvar Hedman
B44 kg Oliver Wiklund

Tuomari Mari Wiklund

T: Vonkale
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

Kiimingin Nyrkkeilykerhosta:
TC50kg Aada Pierard
TB57kg Jessica Karvonen
C70kg Ekoevi Tomety
B50kg Niklas Penttila
Keppi
Journeyman
Viestit: 221
Liittynyt: 13.02.2004 14:54
Paikkakunta: Oulu

Oulun Nyrkkeilyseurasta

B54 Roope Vähkyrä
N50 Laura Myllymäki
67 Miska Ylimäki

-Kalle
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 144
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

Lapin Lukko ilmoittaa

B60-63 Sabawoon Babakarkhail

-mika
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

Rovaniemen Reippaasta kilpailuihin osallistuvat ainakin seuraavat:
C42 Kasper Marttala RoRe
C54 Eetu Yli-Suvanto RoRe
C57 Jonne Tahvanainen RoRe
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

D70 Jonne Pulkkinen (0 ottelua)
C39 Rasmus Luoma (0 ottelua)
C57 Roni Joutsijärvi (0 ottelua)
C+75 Elias Rytkönen (0 ottelua)
Y60 Sediq Takani
Y86 Lasse Kourula
Y+92 Antti Yliniemi (0 ottelua)

Terveisin koskela, Karihaaran Tenho
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

Boxers for Oulu boxing day.

A Junior 63,5 Hussein
A Junior 60 Mehdi Afsharipour ( 1 fight)

Domari Åke Nyman

Terveisin Poppen Boden
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

Kemin Innosta kilpailuihin osallistuu:
D39 Sebastian Chiu KeI
C45 Jasu Vaaraniemi KeI
C+75 Pauli Lampiaho KeI
RaNy
Journeyman
Viestit: 467
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

Moi,

Raahesta hiippailee paikalle seuraavat henkilöt;

N48kg Riikka Väärälä RaNy

A75kg Tuomas Kangas RaNy (paino n73kg)

t, Jouni
MatteusP
Journeyman
Viestit: 363
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

Kajaanin Kuohusta:

A-67 kg Konsta Junttila
B-66-70 kg Eeli Hyvärinen (0 ott.)
Tuomariksi Matteus Pirinen

T. Matteus
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

Tampereelta kisoihin tulee:
B63 Miika Tiikkaja RBC (3 ott.)
B70 Michele Cirami RBC (1 ott.)
B75 Elias Lähde RBC (0 ott.)

Kisoista pois jää:
M60 Vember Poe YRe
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

Lähin ruokapaikka on Neste Oulun Baari Maikkula:

”Herkkupöytä”
Alle 13v 12,5e
Yli 13v 15,50 (norm. 17,90)

Erityisruokavaliosta kannattaa ilmoittaa kassalle
Oulun Tarmo
Club Fighter
Viestit: 121
Liittynyt: 10.11.2013 19:11

OULU BOXING DAY 18.3.2023
OTTELULISTA
1. D39 Sebastian Chiu KeI - Alvar Hedman WBC
2. B60 Jeremias Krokvik ONS - Miika Tiikkaja RBC
3. C39 Rasmus Luoma KarTe - Kasper Marttala RoRe
4. TC50 Aada Pierard KiNK - Inka Lohi OuTa
5. C70 Michele Cirami RBC - Ekoevi Tomety KiNK
6. B66 Niilas Niemi YRe - Eeli Hyvärinen KajKu
7. N48 Riikka Väärälä RaNy - Laura Myllymäki ONS
8. C45 Jasu Vaaraniemi KeI - Eetu Yli-Suvanto RoRe
9. B75 Tuomas Kangas RaNy - Elias Lähde RBC
10. M92 Lasse Kourula KarTe - Kalle Mikkonen VVS
Väliaika 15 min.
11. C+75 Elias Rytkönen KarTe - Pauli Lampiaho KeI
12. B54 Niklas Penttila KiNK - Roope Vähkyrä ONS
13. C57 Jonne Tahvanainen RoRe - Roni Joutsijärvi KarTe
14. D70 Jonne Pulkkinen KarTe - Eetu Hanhimäki YRe
15. B63 Rune Forsman OuTa - Sabawoon Babakarkhail LaLu
16. A60 Mehdi Afsharipour I19 IF - Werapat Jorapai OuTa
17. M60 Sediq Takani KarTe - Aapo Tauriainen IUV
18. A67 Hussein Mohamadi I19 IF - Konsta Junttila KajKu
19. M75 Roope Wekström KiNK - Miska Ylimäki ONS
20. M+92 Tuomas Arffman KemPy - Antti Yliniemi KarTe
Ei ottelua: B44 Oliver Wiklund WBC
Vastaa Viestiin